Doll land

Wpis

wtorek, 02 sierpnia 2011

Lipcowe podsumowanie blogowe

Nie jest tajemnicą, że pasjonaci lalek podczytują wzajemnie swoje blogi. Ja też nie jestem wyjątkiem i zaglądam gdzie się da. Kilka blogów znam już całkiem dobrze, całej masy kompletnie nie kojarzę, więc dziś będzie tylko o tych, które do tej pory udało mi się nawiedzić. Ponieważ niektóre wpisy zapadają mi na dłużej w pamięć, postanowiłam co miesiąc wybierać kilka notek, które najbardziej mi się spodobały i zapłodniły umysł. Pomysł podwędziłam z jednego ze swoich ulubionych blogów o filmowym horrorze. Myślę, że dobrze jest  szerzyć w świecie wiedzę na temat tego, co ciekawe - tak więc, wcielam ideę w czyn i zapraszam do lektury.

 

Zaczynamy - od fanfar na cześć blogowiczów:

 

A teraz jadymy już pełnym gazem - oto top seven z lipca. UWAGA: kolejność jsiedmiu wspaniałych" jest przypadkowa. Każda z prezentowanych niżej notek czymś mnie uwiodła. Zresztą, zaraz przeczytacie, co, jak, gdzie i kiedy.

 

 

1. "Pod wpływem okoliczności" - http://lalkahalka.blogspot.com/2011/07/pod-wpywem-okolicznosci.html

Podoba mi się znakomita stylizacja Barbie na świętej pamięci Amy Winehouse. Przemalować twarz lalki jest bardzo trudno - łepetynki Basiek są małe i trzeba sporo cierpliwości i precyzji, żeby osiągnąć ciekawe rezultaty. Ale sama twarz to nie wszystko. Aby złudzenie było pełne, potrzebna jest jeszcze charakterystyczna garderoba i fryzura. Dopiero, gdy te trzy czynniki zostaną harmonijnie zgrane można mówić o sukcesie. W przypadku OOAK'a Dollby'ego wszystko zagrało i nawet zaśpiewało.

 

2. "Jak kapturek z pudełka" - http://zapieczlotych.blogspot.com/2011/07/jak-kapturek-z-pudeka.html

Słowa uznania za doskonały opis piekielnych mąk, które przeżywa każdy lalkarz, wyjmując swój nowo zakupiony skarb z pudełka. Dzięki tej blogonotce mogę śmiało łączyć się z wami wszystkimi w bólu podczas otwierania  trumienki i wyciągania cennej zawartości na światło dzienne  - bo ktoś świetnie opisał cały upiorny proces rozrywania kartonu, wyswobadzania włosów lalki z diabelskiego plastikowego zabezpieczenia i  drżenie łap przy pierwszym dotknięciu (czynność nieomal erotyczna!)

 

3. "Kolekcja historyczna" - http://galeria-barbie.blogspot.com/2011/07/kolekcja-historyczna.html

Po przeczytaniu tej notki zaczęłam przebierać nogami z podniecenia, we łbie zapaliła mi się czerwona lampka i w nocy przyśniło mi się, że jestem mistrzem igły. Co zresztą zostało zweryfikowane kolejnego dnia, kiedy w napięciu próbowałam uściubić dla jednej z Basiek coś na kształt spódniczki. Efekt przypomina nieco stara ścierkę, lecz nie zmienia faktu, że gdy patrze na ubiory zaprezentowane we wspomnianej notce, to robi mi się błogo na duszy a wyobraźnia podsuwa cudowne wizje przyszłości, w której  nauczę się szyć takie stylowe ciuszki.

 

4. "Brandon, Brenda i Dylan z Beverly Hills 90210 - 1991" - http://marsbarbie.blogspot.com/2011/07/brandon-brenda-i-dylan-z-beverly-hills.html

Oto internetowy zapis spełnionego marzenia. Fajnie byłoby życzyć, żeby wszystkim maniakom lalkozbieractwa udało się kiedyś zdobyć swoje "wyśnione, wymarzone". Takie notki powinny być otagowane uśmiechem od ucha do ucha.

 

5. "Dwa kloniki z bazaru." - http://dollsecondhand.wordpress.com/2011/07/10/dwa-kloniki-z-bazaru/

Widzieliście jakie na bazarze można znaleźć przecudne brunetki, a? Jeśli nie, to lećcie pędem pod wskazany adres - zaręczam, że  zakochacie się w tych finezyjnie pomalowanych mordkach i błękitnych ślepiach. Dodatkowo, nabierzecie chęci na lalki nie będące Baśkami. Bo jak głosi nasz wieszcz narodowy: nie samą Baśką żyje człowiek :)

 

6. http://depheainwonderland.blogspot.com/ - wpis z 21 lipca b.r. (brak tytułu)

Napalony lachon i jurny blond samiec. Tu od podtekstów aż wibruje w powietrzu. I takie powinny być wpisy na blogach, gdzie opowiada się jakąś historię - z solą, pieprzem i ostrą papryczką, a nie grzeczne, bezpłciowe i nudne jak flak od kaszanki.

 

7. "Twist 'N Turn' P.J. (1970)" - http://barbiecollection.blox.pl/html - wpis z 20.07.2011 r.

Lalka przedstawiona w tej notce, to paskuda. Naprawdę. Ale jest opisana tak, jakby była najpiękniejszą księżniczką. I dlatego, po przeczytaniu wpisu, nie da się patrzeć na nią jak na brzydulę z karykaturalnymi rysami twarzy, tylko jak na wspaniałą, godną podziwu i pożądaną w zbiorach damę. Chylę czoło przed autorem bloga. Nie każdy umie swoją fascynację tak ciekawie ubrać w słowa, żeby zarażać nią czytelników. Must-read i niekwestionowany zwycięzca mojego lipcowego podsumowania blogowego.

 

Po tak wyczerpującej czynności, jaką było sporządzanie dzisiejszego wpisu, ośmielam się życzyć szanownym dobrej nocy i małej ilości tnących wściekle komarów. 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
stary_zgred1
Czas publikacji:
wtorek, 02 sierpnia 2011 23:04

Polecane wpisy

 • Get your motor runnin’, head out on the highway

  W poszukiwaniu świeżych, lalkowych okazów, zabrnęłam w okolice, gdzie wieczorami latarnie świecą tylko połową żarówki, a w ciemnych zaułkach kręcą się długowłos

 • Po łebkach

  Zimno! Podczas porannych dojazdów do pracy okrutnie marznie mi nos. Chciałabym, żeby choć na chwilę wróciło lato. Tymczasem, w chłodnej, jesiennej atmosferze, p

 • Czarno to widzę!

  I znów muszę zacząć od rzeczy mało chwalebnej, czyli brzydkiego uczucia zazdrości i niezaspokojonej żądzy, które lubią robić mi zamęt w głowie. Wszystkiemu wini

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • dollbby napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/03 07:50:00:

  hehe dzięki zza wyróżnienie :) fajny pomysł c:)

 • tomaszlalk napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/05 23:51:41:

  mi też się pomysł podoba :) POZDRAWIAM i dziękuję za odwiedzanie mojego bloga i pozostawianie pod postami mobilizujących komentarzy :)
  Świstak

 • ziutek44 napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/06 15:43:42:

  a pokaz tego klona ze szklanymi oczami plssss!:)))

 • stary_zgred1 napisał(a) komentarz datowany na 2011/08/06 16:45:08:

  Jak tylko aparat fotograficzny wróci z podróży w Tatry, zaprezentuję klonika :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Roy Tanck's Flickr Widget requires Flash Player 9 or better.

Get this widget at roytanck.com