Doll land

Wpisy

 • piątek, 28 listopada 2014
  • Blade loki

   Kiedy na forum "Dollplanet" koledzy chwalili się lalkami z serii "Disney animator's collection", to pomyślałam sobie, że z chęcią obmacałabym choć jedną taką lalkę w realu. Mieć takiej nie chciałam, ale obejrzeć - i owszem. Obejrzeć, dotknąć i sprawdzić czy jest równie miła jak na zdjęciach w sieci. No i wczoraj - "stało się" :)


   When my colleagues from the russian "Dollplanet" forum started to show photographs of their dolls from "Disney animator's collection" series I realized, that I would gladly see one of such dolls in "real life". I've never wanted to own one, but I was sure that it would be lovely to be able to take a closer look and investigate them. Yesterday my dreams came true :)

    

   Seria "Disney animator's edition" została wydana przez Disney Store i koncentruje się na młodocianych wersjach disnejowskich księżniczek.


   "Disney animator's collection" presents Disney princesses as toddlers. The series was manufactured by Disney store.   01

    

   Powyższy obrazek pobrałam ze strony: http://www.disneystore.com/

   The above picture was taken from: http://www.disneystore.com/

    

   Po drodze do domu dość przypadkowo zajrzałam do nowo powstałego sklepu z używaną odzieżą. Pierwsze kroki  skierowałam oczywiście do półki z zabawkami, gdzie znalazłam Kopciuszka. Złapałam ją jak jakiś skarb i - patataj do kasy!


   On my way home I entered a new thrift store to see what they were selling. I directed my steps to the toy section and I almost immediately noticed the Cinderella doll on one of the shelves. I grabbed it without hesitation and started to the counter. Within mere minutes the doll was mine.

    

   Lalka była w całkiem niezłym stanie, za wyjątkiem włosów, które były okrutnie splątane. Miałam poważne obawy co do tego, czy uda mi się je doprowadzić do porządku. Włosy Kopciuszka wykonane są z kiepskiej jakości tworzywa, które kompletnie nie nadaje się do czesania, szczególnie dla małych dzieci. A co to za lalka, której nie można czesać, bo zaraz jej się kołtun robi? 

    

   The doll was in quite good condition, except for her hair that was very, very tangled. I was afraid that I won't be able to make it look good again. Cinerella's hair is made of some kind of stiff material that's totally unsuited for combing. That's a really weak point of this doll and I can imagine frustration of little girls and boys who try to play with her hair. 

    

   Jak dobrze, że istnieje coś takiego jak odżywka do włosów! Lalce bardzo pomógł płynny jedwab i szampon. Włosy dość szybko odzyskały blask i sprężystość. 


   I'm so happy that shampoo and hair conditioner really work on most dolls. Cinderella was lucky - I managed to restore her hair quite easily.


    

   01

    

   Muszę przyznać, że miło mi się na nią patrzy. Nadal nie czuję potrzeby jej zatrzymania, ale kiedy tak stoi sobie skromniutko w kącie pokoju, w tej swojej błękitnej sukienusi, z noskiem jak kartofel i polikami chomika, to myślę sobie, że dobrze zrobiłam, zabierając ją do domu. Zaspokoiłam już swoją ciekawość i wiem, że wśród znajomych jest ktoś, kto ją chce adoptować.

    

   I need to admit that looking at this doll is really pleasing. I don't feel like keeping it, but as long as Cinderella stays with me she will lighten the room with her cute face. I'm glad that I took this doll home. I've satisfied my own curiosity and I was lucky to find a fellow collector who likes this little princess and is willing to adopt her.

    

    

   2

    

   3

    

   4

    

   Czasami wyprawy do ciuchaków dają naprawdę fajne rezultaty :)

   Sometimes visits to thrift stores really pay off :)

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (38) Pokaż komentarze do wpisu „Blade loki”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   stary_zgred1
   Czas publikacji:
   piątek, 28 listopada 2014 22:05

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

Roy Tanck's Flickr Widget requires Flash Player 9 or better.

Get this widget at roytanck.com